Transcript
Ik ben Ludy Wieringa, ik ben 66 jaar. Ja, ik werk als paardencoach, ik heb zelf paarden en ik werk ook met kinderen van een zorgboerderij met paarden.
Ik wist al heel lang dat je je ogen zelf …, of dat je met oogheling aan de slag kon. Want ik ben vanuit mijn professie wel bekend met genezen van binnenuit, zelfgenezend vermogen, dus dat wist ik wel. En ik had heel lang geleden al kennis gemaakt met zo’n cursus door iemand anders, dus ik had de materialen ook in huis en een boek in huis, maar om daar zelf wat mee te doen, nou dat kwam er gewoon niet van. Volgens mij heeft dat boek er jaren gelegen maar … Ik had wel m’n bril al af, hè die had ik op een gegeven moment afgezet, maar dan voornamelijk thuis. En ik weet het niet precies meer, maar gewoon met autorijden dan gebruikte ik ‘m nog wel. Dus ik was al wel op weg maar ik dacht, als ik echt wat … Ik had de bril dan af en met mijn ogen gebeurde toch niet echt iets, hè niet dat ik beter werd of zo. Dus toen dacht ik, ja nou moet ik toch wat gaan doen anders, nou dan blijft het zoals het is. En toen had Karin een mailtje, toen kreeg ik een mailtje, want ik stond wel bij haar in het bestand, ik kreeg nieuwsbrieven en zo. En toen ging ze de opleiding starten en toen vroeg ze van, is dat niet interessant voor jou? Omdat ik een praktijk heb voor paardencoaching. En daar ben ik op aangeslagen eigenlijk, toen dacht ik, ja dat … Nou, dat leek me heel leuk, dus toen ben ik ingestapt. Dus ik ben eigenlijk ingestapt in de opleiding maar dan doe je ook het jaartraject erbij.
Ja, dus daar heb ik natuurlijk allemaal wel over nagedacht en het was dan nog, je kon toen nog kiezen uit twee delen en ik koos dan wel voor het goedkoopste deel, zo. Dus ik vond het best wel lastig maar wel dat ik dacht van, ja dit wil ik gaan doen.
Nou ja nu, qua ogen heeft het me gebracht dat ik eigenlijk nu de bril nooit meer op heb, ook met autorijden de bril af. En toen had ik ‘m nog wel, weet je als het donker was of regenachtig of op onbekende plekken, maar dat heb ik niet meer. En ik had altijd de bril nog bij me voor het geval dat. Ik kan het doen met wat ik zie, dat is niet zoals je een bril op zou zetten, wat de opticien zou zeggen, maar voor mij is het genoeg. En dat is ook het accepteren van het dus anders zien, dus dat ik het niet allemaal scherp hoef te zien. Maar ook dus dat het kan hè, dat ik gewoon vol vertrouwen in de auto stap en helemaal die bril niet nodig heb.
Ja, ik vind Karin heel kundig en ik vind haar manier van hoe ze het doet ook heel fijn. Ze doet het echt vanuit rust en ik kan merken dat, ze heeft het zelf allemaal doorleefd zeg maar, en dat kan ze dus goed doorgeven, omdat ze het zelf allemaal heeft ervaren. En nou, ook heel begripvol hè, ja niet voor mijn situatie maar wel de dingen … Want ik doe nu het Diamond-traject, dus ja daar gaat het niet alleen over de ogen hè maar gaat het over het innerlijk proces. En nou ja, ik vind dat Karin, dat ze dat heel fijn doet, de begeleiding daarvan. Ja, en ook zoals nu vandaag met zo’n groep, ja Karin doet het vanuit rust waardoor je met haar meegaat. En dat kan ik niet precies uitleggen wat er nu precies gebeurt, maar dat is wel wat zij kan. Dus dat, ja dat vind ik heel knap en nou, vind ik ook fijn om te zien, dat ik denk van, o zo kan het dus. En nou, om daarin mee te gaan, mee te mogen gaan, dat vind ik wel heel fijn.
Zeker, ja. Zeker, het gaat verder dan alleen de ogen. Het gaat over je innerlijk proces en het is dus schoonmaken van nou ja, je ogen, van stress maar dan gaat dus ook je innerlijk mee. Dus ook hè, als de stress uit je lichaam weggaat dan gaat ook de stress uit je ogen weg en andersom. Dus ja, het gaat echt verder dan alleen de ogen. Dus nu in dat proces waar ik nu ingestapt ben, dan denk ik van, goh daar hebben we het eigenlijk helemaal niet zoveel over de ogen zelf maar wel alles wat de ogen je laten zien. Ik heb een tijd lang even weer wazig gezien maar ook door Karin, door met Karin het daarover te hebben was het zo van, ja mijn toekomst is op het moment ook wazig, dus dat weerspiegelen mijn ogen dan. Nou, en dat is dan weer, vind ik dan zo fijn om …, dat had ik dan zelf niet gezien, ontdekt, en met behulp van Karin wel. En dat helpt mij wel weer verder want dan heb ik er weer rust bij van, o ja dat is ook zo, mijn toekomst is ook wazig, is onzeker, en dat is logisch dat mijn ogen daar dan in mee gaan doen.
Vroeger deed ik ook cursussen en dan dacht ik van, goh nou hup, we moeten weer aan de slag want ik wil zoveel mogelijk leren op een dag. En dat vond ik al die ruis eromheen, vond ik lastig, en dat heb ik bij Karin helemaal niet. Het gaat ergens over, dus ik kan hier gewoon in rust zijn, ik kan ook de rust nemen en elke dag, of het nou een dag is of een tweedaagse, is waardevol. Dus ja, zij heeft de kwaliteit om ons of in ieder geval mij mee te nemen in een heel waardevolle dag. En niet dat ik denk van, o god we verdoen onze tijd of zo.
Dat het in ieder geval anders kan. Hè, dus dat het heel fijn is om je bewust te worden van wat er allemaal mogelijk is met je ogen, wat ook voor jou dan mogelijk is met je ogen. Wat je daar ook innerlijk aan kan doen, maar dat er gewoon andere wegen zijn dan alleen de bril. En nou ja, het doen met VolZicht dat opent je ogen en dan niet alleen voor de ogen maar voor je helemaal. Maar dus dat denk ik, mooi dat het je ogen opent, letterlijk en figuurlijk.
Nou ja, ik vind het dus heel fijn dat ik de bril dus helemaal niet meer gebruik, dat ik daar helemaal niet mee bezig ben en dat, dat vind ik heel fijn. Maar ook de begeleiding van Karin. Weet je, nou ik ben 66 en ik heb in mijn verleden, in mijn leven veel gedaan aan bewustwording en het is net of dit er bij Karin …, het zijn voor mij allemaal geen nieuwe dingen, maar dat alles weer bij elkaar komt. Weet je, ik hoef niet meer te graven of denken van, o daar moet ik aan werken. Nee, dit is, nou net of het heel natuurlijk is dat nu alles wat ik in het verleden heb gedaan, dat komt nu allemaal samen. En dan denk ik, o ja dat ken ik ook maar het is ook goed, want nu ga ik weer een laagje dieper. Dus het blijft niet op hetzelfde niveau, het gaat echt dieper. En dat had ik niet verwacht. Hè, dus ik doe nu echt stappen in persoonlijke groei die ik anders niet had gedaan.